Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 21:14
 
ÇİN'E RAKİP OLUYORUZ
Haberi


Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde (NOSAB) 320 katılımcı firmanın çoğunluğu otomotiv yan sanayi sektöründe faaliyet gösteriyor. Başkan Erol Gülmez, “2020 büyüyerek geçti. Çin’e alternatif olarak büyüyen ihracat hacmimiz önümüzdeki yıllarda genişlemeye devam edecek” dedi.

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB), coğrafi konumu açısından kolay ulaşılabilir bir bölge ve Bursa’nın büyümesi sonucu yerleşim yerlerinin içinde kaldı. NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, bu sebeple çevre yönetiminin kuruldukları günden bu yana öncelikli konularından olduğunu söyledi. Gülmez, “Çevre konusunda en büyük yatırımımız 2007 yılında kurduğumuz ve Türkiye’de sayılı örneklerden biri olan Endüstriyel Arıtma Tesisi. Bu tesis sanayi üretiminden kaynaklı endüstriyel atık suyun doğaya karışmasını önlüyor” dedi.

‘İHRACAT HACMİMİZ ARTACAK’

Türkiye’nin sanayi merkezi Bursa’da üretim hacmi en büyük üç organize sanayi bölgesinden birisi olduklarını vurgulayan NOSAB Başkanı Erol Gülmez, “Kent ve ülke ekonomisine katma değer üreten NOSAB’da, otomotiv yan sanayi firmaları yüzde 65 paya sahip. 1 milyar dolarlık ihracat potansiyelimiz var ve Bursa’da otomotiv yan sanayinin kalbi NOSAB’da atıyor. Bölgemizde üretim 2020 yılında önceki yıla göre arttı. Çin’e alternatif olarak büyüyen ihracat hacmimiz pandemi çıkışında artmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ÇİN'E, RAKİP, OLUYORUZ,
Haber Videosu
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Kocaeli Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı