Haber Detayı
16 Ekim 2021 - Cumartesi 04:54
 
KOCAELİ AKILLI KOBİ'YE DAHİL OLDU
Haberi


Kocaeli Sanayi Odası ile Kocaeli, Gebze ve Körfez Ticaret Odası Başkanlarının tam katılımı ile düzenlenen basın toplantısında; TOBB | Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Visa işbirliğinde başlatılan Dijitalleşme Seferberliği ile faaliyete geçen Akıllı Kobi Platformu’nun tanıtımını gerçekleştirild,. Dijital Dönüşüm yolculuğunda ihtiyaç duyulan bilgi, destek ve fırsatları değerlendirmek, ürün ve hizmetlerini sunmak üzere tüm KOBİ’ler, Akıllı Kobi Platformu’na davet edildi..

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Visa, KOBİ’lerin özellikle pandemi döneminde daha da belirginleşen dijitalleşme ihtiyacına yönelik Akıllı KOBİ platformunu hayata geçirdi. Platform, KOBİ’lere pandemi döneminde işlerini sürdürebilmeleri için dijitalleşmeye yönelik donanım ve becerileri sunacak.​

TOBB ve VISA, işini dijitale taşımak isteyen KOBİ’lerin ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlerin sergileneceği, bu konuda rehberlik ve eğitimlerin sağlanacağı Akıllı KOBİ platformunun ilk fazını hayata geçirdiklerini duyurdu. http://www.akillikobi.org.tr adresinden ulaşılabilecek platform üzerinden KOBİ’ler ürün ve hizmet geliştiricileriyle, platform üzerinden iletişim kurabilecek, görüş ve önerilerini iletebilecek ve bu konuda hazırlanan eğitimlere ulaşabilecekler.

Bugün başlayan projenin ilk fazında, dijitalleşme konusunda çözüm sunan şirketlerin, ürün ve hizmetlerini platformun web sitesinde yayında olan form ile kaydetmeleri bekleniyor. Kayıtlar tamamlanıp, KOBİ’lere sunulacak ürün ve hizmetler sınıflandırıldıktan sonra platform Mayıs ayında, KOBİ’lerin erişimine açılacak.

-Dijitalleşme yolunda ihtiyaç duyulacak tüm tedarikçilerle buluşma noktası

KOBİ’ler Akıllı KOBİ platformu üzerinden muhasebeden insan kaynaklarına, web sitesi tasarımından online rezervasyona kadar geniş bir yelpazede, Türkiye’nin dört bir yanından yeni teknolojilere odaklanmış tedarikçilerin ürünlerine avantajlı koşullarla ulaşarak, bu hizmetleri uygun ödeme koşullarıyla ve Visa işbirliği ile sunulacak ayrıcalık ve kampanyalarla satın alabilecekler. Platformda KOBİ’lerin dijital olgunluk seviyeleri tespit edilerek buna uygun yönlendirmeler de yapılabilecek. Ayrıca KOBİ’ler, yıl içerisinde düzenlenecek sanal fuarlarda da bir araya gelerek vizyon turu yapabilecekler. 

-Ödemeler Dünyasına dair kapsamlı içerik

Akıllı KOBİ platformunda küçük işletmelerin ödeme kabul sistemleri konusunda bilgi sahibi olabilmeleri için özel bir “Ödemeler Dünyası” sekmesi de hazırlandı. Ödeme yöntemleri, kart kabul altyapısı, ticari ve bireysel kartlar, bu kartların çeşitleri ile ilgili bilgiler ve ihtiyaç listesi oluşturmak için yönlendirmelerin de bulunduğu bölümde kartlı ödeme almak ve yapmak ile ilgili sorular yanıt buluyor.  

-İşimi Yönetebiliyorum eğitimleri ve dijitalleşme desteği de yer alıyor

Visa’nın, 30 banka ve e-para kuruluşunun desteği ile hayata geçirdiği İşimi Yönetebiliyorum projesinin Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından geliştirilen eğitim içerikleri de Platformun Akıllı Akademi bölümünde yer alacak. KOBİ’ler “pandemide risk yönetimi”, “tedarik zinciri yönetimi”, “iş sürekliliği ve acil durum planı” gibi konuları içeren İşimi Yönetebiliyorum online eğitimlerine ücretsiz olarak katılabilecek. İşimi Yönetebiliyorum kapsamında dijitalleşme eğitimlerini bitiren ve belirli kriterleri tamamlayan KOBİ’lere dijitalleşme desteği de verilecek.

Kaynak: Editör: Cengiz Yücak
 
Etiketler: KOCAELİ, AKILLI, KOBİ'YE, DAHİL, OLDU,
Haber Videosu
Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı