Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 16:23
 
GTO'DA RÜZGARIN YÖNÜ DEĞİŞİR Mİ?
Odalar Haberi


KH/CENGİZYÜCAK 21 Yıllık başkanı İbrahim Başaran'ın artık değiştirilmesi gerektiği yönünde esen rüzgarı arkasına alan Nail Çiler, GTO üyelerinin kahir ekseriyetının desteği ve dönemin etkili sivil iş adamı kuruluşu olan GESİAD işbirliğiyle 2009 kongresinden GTO Başkanı olarak çıkmıştı..

Peki Nail Çiler Başkanlığa nasıl gelmişti? 

1994 yılında Gebze Ticaret Odası Meclis Üyeliğine ve 1999 kongresi sonunda da mevcut başkan İbrahim Başaran'ın oluru ile Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Nail Çiler, 2001 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği ve 2005 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.. 

2009 yılından beri Gebze Ticaret Odası Başkanlığı görevini yürüten Nail Çiler başkanlığının 10.uncu yılında ve 2021 kongresinde de 12 yılı devirmiş olacak..
Peki Nail Çiler 2021'de kendi isteği ve rızası ile değişimin önünü mü açacak yoksa "artık gitmeli" diye o eleştirdiği İbrahim Başaran gibi 21 yılın dolmasını ve hatta 22 yaparak İbrahim Başaran'ın rekorunu geçmeyi mi zorlayacak?
Tabi ki bunu zaman gösterecek..

Peki bugünden görünen ne? 

Gebze Ticaret Odasının 2021 kongresinde mevcut Başkan Nail Çiler'in karşısına aday olarak Gebze Belediyesi eski başkanı ve sanayici Adnan Köşker'in, Ak Parti Kocaeli eski milletvekili ve TÜBİTAK'a bağlı MARTEK A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Ali Okur ve GTO Yönetim kurulu üyesi Ercan Altınkaya'nın adı geçiyor..


Ak Partili eski belediye başkanı Adnan Köşker, GTO Başkanlığına ulaşmak için Ak Parti'den ve sanayici kökenli olduğu için sanayi kesiminden destek umuyor. Lakin Ak Partinin içinden yeni çıkacak partilerin Gebze'de de taban bulması halinde Ak Parti yalnız başına GTO kongresinde etki gücü oluşturamayabilir. Gebze belediyesininin yeni başkanı Zinnur Büyükgöz'ün bile Köşker ile Çiler arasında ki tercihinin Çiler olabileceği bile konuşuluyor..
Öte yandan Nail Çiler'in bu on yılda sanayiciler ile özellikle OSB Yönetimleri ile kurduğu ilişkiler öyle hafife alınacak gibi değil..

TÜBİTAK'a bağlı MARTEK A.Ş. Genel Müdürü 
Mehmet Ali Okur'a gelince; Mehmet Ali Okur "gaz ile çalışma" evresini çoktan aşmış deneyimli bir siyasetçi, iş adamı ve şimdi bürokrat..
Mehmet Ali Okur, 90'ı gördükten sonra " 10'da benden olsun" diyecek cinsten yani..   
Dahası Dimyata pirince gitmeden önce evdeki bulguru düşünür.. 

Gelelim Ercan Altınkaya'ya;
Altınkaya 
iki dönemdir GTO Yönetim kurulu üyesi ve Başkan Çiler'in eşi ve GTO Meclis üyesi Sevgi Çiler ile adeta "abla-kardeş hukuku"na sahip bir isim..
Bize ulaşan bu bilgi ve bulgulara göre Ercan Altınkaya, GTO Başkanı Nail Çiler'e bayrak açmış..
Lakin GTO Yönetim kurulu üyesi Ercan Altınkaya'nın, tıpkı Nail Çiler'in İbrahim Başkanını düşürdüğü gibi Nail Çiler'i alaşağı edebilecek bir kabiliyeti ve deneyimi henüz yok gibi.. 
Altınkaya için "2021 GTO kongresinde GTO Başkan yardımcılığına tav olabilir" diyenlerin sayısı da az değil..

Sonuç olarak şu an için rüzgar yine Nail Çiler'den yana. Lakin 2021'e iki yıl var ve baştan beri hep söylediğim gibi 2021 GTO kongresi çok zorlu geçecek hem de çok zor..

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GTO'DA, RÜZGARIN, YÖNÜ, DEĞİŞİR, Mİ?,
Haber Videosu
Yazarlar
En Çok Okunanlar
Kocaeli Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı