Haber Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 11:38
 
Çayırova'daki yangın faciasıyla ilgili açıklama!
Güncel Haberi


Çayırova'da Akpınar Tekstil'de çıkan yangın gündemde tartışılmaya devam ediyor. Gebze EMEP'ten yanan fabrika önünde açıklama! 
Bayramın üçüncü günü Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde Akpınar Tekstil'de çıkan yangın sonucu, resmi rakamlara göre 4 işçinin cansız bedenine ulaşıldı. Yangında hayatını kaybeden işçilerin yabancı uyruklu olması çeşitli soru işaretlerini gündeme getirirken, yaşanan iş cinayetinin arkasından kayıtsız işçi çalıştırma, mülteci sömürüsü ve gerekli tedbirlerin alınmaması çıktı.
Yaşanan işçi ölümlerine tepki gösteren Emek Partisi (EMEP) Gebze İlçe Örgütü ise, yanan fabrika önünde basın açıklaması yapacak. 9 Haziran Pazar günü saat 14.00'te fabrika önünde gerçekleştirilecek basın açıklamasına EMEP Gebze İlçe örgütü şu çağrıyı yaptı: 
'AKPINAR TEKSTİL ÖNÜNE BEKLİYORUZ!'
"Çayırova ilçesindeki Akpınar Tekstil fabrikasında çıkan yangın, 4 işçi kardeşimizin hayatını kaybetmesine neden oldu! Yeter artık! Neredeyse her gün işçiler ölüyor, sakat kalıyor! Yanarak ölen işçi kardeşlerimizin bayram günü bile çalışmak zorunda olduğunu, geride çocuklarını, umutlarını, hayallerini bırakarak artık aramızda olmayacaklarını unutmayalım. İşçi ve emekçilere bayram gününü, cenaze gününe çevirenlere karşı mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi, emekçilerin çalışırken ölmediği, insanca bir yaşam için başka bir dünyanın mümkün olduğunu bir kez daha gösterelim! Seni de Pazar günü tepkimizi göstermek üzere cinayetin yaşandığı Akpınar Tekstil’in önüne bekliyoruz!" 
Yapılacak açıklamaya Kocaeli halkının yanı sıra emek ve demokrasi güçleri davet edildi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Çayırova'daki, yangın, faciasıyla, ilgili, açıklama!,
Haber Videosu
Öne Çıkanlar
Yazarlar
Kocaeli Nöbetçi Eczaneleri
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Arşiv
Haber Yazılımı